תמונת מופע: השיבה

השיבה

תאטרון
אולם בית ציזילינג
שני, 03 מאי 2021 בשעה 20:00
משך 100 דקות
מחיר 70 עד 100 ₪

פרטי ההצגה

השיבה

תיאטרון הקאמרי

בהשראת סיפור חייה של יהודית הרמן וסיפורי כתות מהארץ ומהעולם

מחזה ובימוי: איה קפלן תפאורה: סבטלנה ברגר, תלבושות: יהודית אהרון, מוסיקה: אבי בללי
תנועה: עמית זמיר 'תאורה: קרן גרנק, וידאו: גיא רומם משתתפים לפי סדר א-ב : 
רות אסרסאי, כרמל בין, נטע גרטי, אורי זיו-גדניר/ מארק קרוגליקוב, שמואל וילוז'ני/ אוהד שחר, אבי טרמין, מיה לנדסמן, נועה מטרסו/ אמילי מלשיבה, עידו מרקוביץ', אסף סלומון/ גלעד שמואלי, אודיה קורן, עברי שי .


לפני 17 שנה ברחה נועה הצעירה מהקיבוץ האמיד בו חיה עם הוריה ואחותה, הצטרפה לכת בהנהגתו של אביהו תשבי, ונעלמה. כעת, יום אחרי מבצע גדול בו השתלטה המשטרה על הכת ועצרה את אביהו, נאלצת נועה לשוב עם חמשת ילדיה לבית הוריה בקיבוץ. נועה המומה וזועמת על כך שנתלשה מעולמה המוגן ונחבטה חזרה למציאות ממנה ברחה. היא נאלצת להתמודד לראשונה עם השדים שבעברה, להתעמת עם משפחתה, ללמוד עובדות חדשות ומטרידות על חייה ולעמוד בחקירות חוזרות ונשנות של צמד בלשי משטרה החושדים כי היא מחפה על פשע נורא שהתרחש בכת.

*אין קשר בין הדמויות והאירועים שבמחזה לבין דמויות ואירועים מן המציאות.


מביקורת:

"הדמות שגרטי יוצרת מרתקת במאבק שמתרחש בינה לבינה, מעבר לטקסט, ומקבל ביטוי בגופה - שביר וקל או כבד ומוצק. מרתק לראות בתפקיד הזה את נטע גרטי המשחקת במלוא עוצמתה. הצגת ״השיבה״ של איה קפלן, ראויה לצפייה בזכות הבימוי והמשחק של נטע גרטי, אבי טרמין, אודיה קורן ומיה לנדסמן." (צבי גורן 18/08/2019 הבמה)

" איה קפלן שתפקדה גם כבמאית, ביקשה להפנות זרקוק על העוולות הבלתי מובנות, שמתרחשות מטרים ספורים ממציאות חיינו. זוהי לא רק הצגה על כתות, אלא בראש ובראשונה על החמקמקות הנוראית שבה הילדים פורשים כנפיהם, קוראים תיגר מול הוריהם, וכאקט של מרד נעורים עלולים להתגלגל במדרון ללא מעצורים. קפלן ושאר השחקנים מלמדים אותנו שיעור על אובדן הדעת, ןעל ההתמכרות לאהבה ולהזדקקות, גם ובעיקר אם היא באצטלה של תכלית ריקנית"  (יוקי לביא 28/09/2019  The marker)


יום שני, 7/12/2020, 20:00, משך ההצגה שעה וארבעים (ללא הפסקה).

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים