תמונת מופע: הבא אחריו

הבא אחריו

תאטרון
אולם בית ציזילינג
שני, 01 מרץ 2021 בשעה 20:00
משך 90 דקות
מחיר 70 עד 100 ₪

פרטי ההצגה

הבא אחריו

תיאטרון באר-שבע

מותחן פוליטי תנ"כי 

מאת: שחר פנקס, בימוי: שיר גולדברג, תאורה: זיו וולושין, תפאורה: אולה שבצוב, תלבושות: נטשה טוכמן פוליאק , וידאו :נמרוד צין, מוסיקה: דניאל סלומון  בהשתתפות: תום אבני, רון ביטרמן, נתן דטנר, ענבר דנון, אורן כהן, אדוה עדני, איתי צ'מה, יונתן צ'רצ'י, מולי שולמן

עיבוד מודרני לפרקים א' ו-ב' בספר מלכים א', המתמקד בימיו האחרונים של דויד המלך ובתככים הפוליטיים הרוחשים סביב מיטתו באשר להכתרת יורש תחתיו.  אדוניהו, בנו הרביעי והמועמד הטבעי לרשת את המלוכה, מתכנן טקס הכתרה בתמיכתו של יואב בן-צרויה. כשנודע הדבר לנתן הנביא הוא שולח את בת-שבע אל דויד במטרה להוביל מהלך פוליטי שיגרום לו להורות על הכתרתו של שלמה בנה למלך.  זהו מחזה על מנהיג שמסרב לוותר על כס המלוכה גם בשעותיו האחרונות; על מלחמת ירושה בין אחים, שבמהלכה יתברר מה רב כוחה המשחית של השררה ומהו המחיר של תאוות השלטון. 


הביקורות משבחות:

"אותנטית, חזקה ומעודכנת כאחד – ופשוט יפה... הסיפור המקראי המוכר עבר שינויים, ופנקס הצליחה במיומנות כתיבה מרשימה להביא את הסיפור הפוליטי חברתי בצורה מקיפה אך לא טרחנית... הבימוי של גולדברג מעודן ומדויק, בתיאום מושלם עם הטקסט... הצגה שמאירה זוויות חדשות בסיפור המקראי, ונותנת לצופים נקודת מבט מודעת על המתרחש בארץ כעת". (ננו שבתאי| הארץ)

"זו הצגה מעניינת, מרשימה ועשויה היטב, המכניסה את הצמד פנקס וגולדברג לפנתיאון המכובד של יוצרי הדרמה הישראלית, כמו שבתאי, אלוני, לוין ועברון, שניסו בעבר ליצור תיאטרון תנ"כי עדכני, לזכותן ייאמר שהן הצליחו להוליד מהשילוב המיוחד הזה שבין תנ"ך לתיאטרון מודרני דרמה פוליטית מורכבת, מותחת ומגרה." (שי בר יעקב| ידיעות אחרונות)

"מחזה מקורי, קולח ומעניין על ירידתו של דוד המלך מכס המלוכה... כוונותיהן הטובות של שחר פנקס ושיר גולדברג באות לידי ביטוי ברור בהצגה ובלי ספק הקהל השומע את הדברים יודע לחבר את העבר עם העכשווי. שלטון וירושה הם צמד בלתי נפרד... במקרה שלפנינו אנחנו יכולים ומוזמנים לראות את ההצגה היפה של תיאטרון באר שבע" (צבי גורן| אתר הבמה)

"... זה נשמע מעט אפל אבל הבא אחריו היא הצגה משעשעת ושנונה מאוד... הבא אחריו היא מופע תיאטרון שמח ומהנה, זו קומדיה לא יומרנית אך חכמה שיודעת להגיע אל צופיה וכתובה, מבוימת ומשוחקת היטב- שבכמה וכמה הזדמנויות, כמו הגיבור שלה, פוגעת בול בפוני. (נדב מנוחין | וואלה תרבות)

" משחקי הכס, גירסת התנ”ך... אין ספק שמדובר בהצגה מרשימה, שמצליחה ליצור באמצעות האנסמבל חיבור מעניין בין מיתוס תנכ”י למציאות עכשווית ולהפוך את הסיפור המקראי לדרמה פוליטית מלאת תככים ותשוקה. שאפו! (אילנה שטרן| מגזין רות עבור)  

"העברת המחזה למסגרת מודרנית מצליחה לצקת עוד רובד באמירה על הרלוונטיות של ההצגה להווה. אם יש אפשרות, שווה להשקיע ערב בהצגה מרגשת וחשובה זו". (יואב איתמר| חבר לעט)


יום שני, 1/3/2021 20:00, משך ההצגה שעה וחצי (ללא הפסקה)
 

צפה בסרטון

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים